top of page

DREWNO W ŁAZIENCE – ZA I PRZECIW

Na naszym blogu rozwialiśmy już wątpliwości na temat tego, czy drewniana podłoga w kuchni ma sens. A co z podłogą do łazienki? Wprawdzie drewno w łazience jest znacznie bardziej narażone na kontakt z wodą, jednak nie jest ono niemożliwe do zastosowania. Oto dlaczego.


ŁAZIENKA W DREWNIE

Drewno i woda to nienajlepsze połączenie – dlatego też przy wyborze podłogi do łazienki, drewniana raczej nie przyjdzie nam do głowy jako pierwsza (chyba, że jesteśmy jej prawdziwymi wielbicielami!). Tymczasem drewno w łazience nie musi być złym pomysłem, jeśli  tylko będziemy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

1. Należy wybierać drewno wytrzymałe, twarde i wysokiej jakości. Z rodzimych gatunków drzew najlepszym rozwiązaniem będzie podłoga dębowa.

2. Do łazienek polecane są szczególnie podłogi olejowane i olejowoskowane. Olej wnika w strukturę drewna i impregnuje je, a powierzchnia pozostaje naturalna w dotyku. Stosując olej lub olejowosk zminimalizujemy także ryzyko poślizgnięcia się na naszej drewnianej podłodze w łazience.

3. Ważny jest również rodzaj drewnianej podłogi – lita deska jest bardziej narażona na pracę niż ta warstwowa lub parkiet.

4. Bardzo ważny jest także umiejętny montaż podłóg. Wybierajmy zatem sprawdzoną i polecaną ekipę montażową.

5. Równie istotna jest odpowiednia pielęgnacja, a także ostrożne użytkowanie drewnianej podłogi w łazience. Pilnujmy, by na posadzce nie zalegała woda, a korzystając z mopa pamiętajmy o tym, by był on wilgotny, a nie ociekający wodą.

CZY PODŁOGA DO ŁAZIENKI MOŻE BYĆ DREWNIANA?

Jak najbardziej. Choć łazienka w drewnie nie jest szczególnie popularnym widokiem, wcale nie jest to niemożliwe rozwiązanie. Podłoga do łazienki ma być przede wszystkim taka o jakiej marzymy! Wystarczy mieć na uwadze kilka wyżej wspomnianych zasad, a w razie wątpliwości – skonsultować się ze specjalistami.

Jeśli jednak nie zdecydujemy się na drewnianą podłogę w łazience a wciąż podoba nam się takie rozwiązanie, rozważmy wykorzystanie naturalnych elementów wyposażenia tego pomieszczenia. Meble, blaty oraz dodatkowe dekoracje (na przykład lustra w drewnianych ramach, wieszaki, czy pojemniki) momentalnie dodadzą łazience ciepła i elegancji, bez nadwyrężania naszego budżetu.


bottom of page