JAK POWSTAJĄ PODŁOGI W MANUFAKTURZE ANTIQUE OAK?

Podłogi drewniane Antique Oak powstają w rodzinnej manufakturze, gdzie surowa deska dębowa nabiera wyjątkowego kształtu. Wszystkie etapy produkcji wykonywane są przez nas ręcznie, dzięki czemu każda z desek jest niepowtarzalna. Droga od pomysłu do efektu końcowego, natomiast, zależy od indywidualnych preferencji Klienta i prowadzi przez szereg różnych rozwiązań. Oto jak powstają drewniane podłogi w manufakturze Antique Oak.


DREWNIANE PODŁOGI ANTIQUE OAK – JAK POWSTAJĄ?

Na samym początku rozwiewamy wszelkie wątpliwości na temat drewnianej podłogi i dostępnych wzorów postarzenia jej powierzchni. Na tym etapie przygotowujemy nie tylko wycenę, ale także wzorniki – by ułatwić wybór jednej z naszych kolekcji i dopasaniu koloru podłogi do wnętrza. Po zapadnięciu decyzji i podpisaniu umowy, zabieramy się do pracy.


Najpierw każdą deskę ręcznie szczotkujemy. Drugim etapem, w zależności od wybranej kolekcji, jest przygotowanie odpowiedniej faktury – co w praktyce oznacza struganie, dłutowanie, nierównomiernie heblowanie, a w przypadku niektórych wzorów dodatkowe odbijanie przedmiotów i tworzenie śladów po kornikach.


Następnie przyglądamy się uważnie usłojeniu i podkreślamy to co najpiękniejsze – czyli rzeźbimy i zaokrąglamy wszystkie sęki i naturalne pęknięcia. Na koniec, natomiast, wygładzamy całą powierzchnię. Tak przygotowana deska czeka na kolejny etap – barwienie.


Nasze kolory w 80% tworzymy sami. Mieszamy ja aż do uzyskania pożądanego efektu, zawsze korzystając z naturalnych barwników. Niejednokrotnie malujemy deskę kilkoma odcieniami aby stworzyć efekt trójwymiarowości i uzyskać dany kolor, stosując przy tym technikę laserunku. Cały etap barwienia wykonujemy ręcznie przy użyciu pędzli, wałków, tamponów. Dodatkowo każdy sęk barwimy w środku, co nie byłoby możliwe przy użyciu maszyn

Końcowy etap to dwukrotne olejowoskowanie, dzięki czemu deska jest dobrze zabezpieczona i gotowa do użytku. Tak przygotowana deska czeka na Klienta – aż w końcu zostaje poprawnie zamontowana. Na tym etapie doradzamy także w kwestii pielęgnacji nowej podłogi, która jest kluczowa dla utrzymania jej w dobrym stanie przez lata.

Chcesz stworzyć z nami swoją wymarzoną podłogę drewnianą i poznać ten proces od kuchni? Zapytaj o wycenę!