top of page

KOLEKCJE ANTIQUE OAK – MANOR, CABANA I INDIO

Świeżo położona drewniana podłoga posłuży nam latami – dlatego warto się nad nią dokładnie zastanowić, zanim ją wybierzemy. Jeśli w grę wchodzą kolekcje naszej rodzinnej manufaktury Antique Oak, czas rozwiać wszelkie wątpliwości na temat różnic i podobieństw między nimi. Przygotowaliśmy już porównanie naszych VIEJO i ESTILO, ale jak sytuacja wygląda w przypadku kolekcji MANOR, CABANA i INDIO?


DESKI MOCNIEJ POSTARZANE

Choć mamy w swoim repertuarze kolekcje, które charakteryzują się relatywnie niewielkim stopniem postarzenia – MANOR, CABANA i INDIO raczej do nich nie należą. Pojawienie się tych kolekcji jest odpowiedzią na oczekiwania tych, których inspirują drewniane podłogi z bogatą historią, niemal ponadczasowe. Choć każda z naszych kolekcji jest wyjątkowa i stworzona z najwyższej jakości surowca – deski we wzorach MANOR, CABANA i INDIO są poddawane w naszej pracowni prawdziwej metamorfozie, czym zdobywają serca wielbicieli wymagających, niepowtarzalnych aranżacji.

MANOR

Kolekcja MANOR powstała z myślą o wyrazistych wnętrzach. Charakteryzuje się ręcznie struganą powierzchnią i krawędziami – w taki sposób, by uzyskać ich zaokrąglenie (efekt meniska wypukłego).  Występujące sęki oraz naturalne pęknięcia są przez nas rzeźbione i podbarwiane.



Charakterystyka: Powierzchnia strugana, rzeźbione sęki, fazy czterostronnie strugane


CABANA

Podłoga z postarzeniem powierzchni CABANA, natomiast charakteryzuje się ręcznie struganą w różnych, dowolnych kierunkach powierzchnią desek i krawędzi. Miękkie części deski są dodatkowo szczotkowane, uwypuklając strukturę drewna. Dzięki temu CABANA  sprawia wrażenie kolekcji o bogatej historii.



Charakterystyka: Powierzchnia strugana w dowolnych kierunkach, rzeźbione sęki, fazy czterostronne, nieregularnie strugane

INDIO

INDIO to jedna z ciekawszych kolekcji, której powierzchnia jest dłutowana i heblowana w różnych kierunkach. Przez to posiada ona nieregularnie pofalowaną fakturę – na  jej powierzchni pojawić się mogą ślady po zatrzymaniu struga, odbicia przedmiotów, celowe zarysowania. Otwarte sęki i pęknięcia są ręcznie rzeźbione, a same krawędzie desek – zaokrąglone lub wyszarpane.


Charakterystyka: Powierzchnia dłutowana i heblowana w dowolnych kierunkach, nieregularna faktura, rzeźbione sęki

MANOR, CABANA i INDIO są idealne dla wielbicieli postarzanych podłóg drewnianych. Deski w ramach wszystkich kolekcji mają podobne właściwości i nadają się na ogrzewanie podłogowe (przy wyborze desek warstwowych), jednak różnią się sposobem postarzania i stylizowania powierzchni. Niemniej, powstają one z naturalnego drewna, dlatego każda z desek jest różna i niepowtarzalna, chociażby pod względem układu słoi, czy występowania sęków.

Tak wyraziste wzory pozwalają na eksponowanie walorów drewna, a przy tym stworzenie nietuzinkowego wnętrza. Jest to także możliwe dzięki indywidualnemu podejściu do każdego projektu i personalizacji naszych wyrobów. Nie czekaj – stwórz z nami swoją wymarzoną podłogę!

bottom of page