top of page

KOLEKCJE ANTIQUE OAK – VIEJO VS ESTILO

Wybór drewnianej podłogi wiąże się z wieloma dylematami. Przygodę z deskami postarzanymi warto zatem rozpocząć od wyboru producenta podłóg drewnianych, który powinien rozwiać wszystkie nasze wątpliwości. Jeśli bierzecie pod uwagę podłogi drewniane postarzane w pracowni Antique Oak, pora poznać bliżej nasze kolekcje. Tym razem przyjrzymy się bliżej deskom z kolekcji VIEJO vs ESTILO.


VIEJO VS ESTILO

Podłogi Antique Oak powstają z naturalnego drewna dębowego, przez co każda deska jest inna,  niepowtarzalna. Dodatkowo, w naszej pracowni przechodzą one prawdziwą metamorfozę, której zakres i rezultat zależą od cech charakterystycznych dla danej kolekcji.

VIEJO i ESTILO to doskonałe propozycje dla tych, którym podobają się drewniane podłogi postarzane, ale nie są do końca przekonani do mocno rzeźbionych desek dębowych. Tak jak w przypadku innych naszych kolekcji, VIEJO i ESTILO są wynikiem pracy ręcznej, wykonanej za pomocą klasycznych narzędzi stolarskich. W przypadku tych kolekcji mamy jednak do czynienia ze starannym szczotkowaniem powierzchni – tak, by zapewnić jej gładkość. Dzięki temu nie sprawiają one wrażenia mocno postarzanych, a delikatnych i miłych w dotyku.

VIEJO

To kolekcja, która łączy piękno starodawnych podłóg z nowoczesnością i delikatnością. Sęki oraz naturalne pęknięcia są szpachlowane, co w połączeniu z dokładnym szczotkowaniem i fazowaniem powierzchni zapewnia jej gładkość. Dzięki temu podłogi drewniane VIEJO są miłe w dotyku. Krawędzie desek dębowych, natomiast, są lekko załamane.Posiadają standartową V-fazę.ESTILO

Kolekcja ESTILO również cechuje się lekkim postarzeniem powierzchni dębowych desek. Dzięki temu wydobywamy ich piękno i naturalność, przy jednoczesnym zachowaniu miłej w dotyku powierzchni. Jest ona dokładnie szczotkowana i rzeźbiona, tak by delikatnie wygładzić występujące na niej naturalne sęki i pęknięcia. W przypadku ESTILO krawędzie desek dębowych są przez nas ręcznie strugane pod określonym kątem lub zaokrąglone.


KTÓRĄ KOLEKCJĘ DREWNIANYCH PODŁÓG ANTIQUE OAK WYBRAĆ?

VIEJO i ESTILO to idealny wybór dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z drewnianymi podłogami postarzanymi i nie są pewni, czy mocno rzeźbione deski dębowe będą pasować do wnętrza. Mają one podobne parametry i nadają się na ogrzewanie podłogowe (przy wyborze desek warstwowych), jednak różnią się sposobem szczotkowania i stylizowania krawędzi.

Ostateczna decyzja jest jednak kwestią indywidualną – wszystkie podłogi Antique Oak charakteryzują się wysoką jakością i mają wiele zalet. Co więcej, droga od pomysłu do efektu końcowego zawsze prowadzi przez szereg różnych rozwiązań – aż do momentu, w którym podłoga drewniana w pełni zadowoli jej właścicieli. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu podejściu do klienta i personalizacji naszych wyrobów.

Chcesz się o tym przekonać? Stwórzmy razem idealną podłogę dla Ciebie.


bottom of page