top of page

MODNE PODŁOGI W 2019 ROKU

Wraz z początkiem roku często myślimy o trendach, które zrobią w nim furorę. Projektanci wnętrz wskazali już swoje typy, ale co oznaczają one dla branży podłogowej? Zanim uchylimy rąbka tajemnicy, mamy dobrą wiadomość dla miłośników drewnianych podłóg – możecie spać spokojnie.

NEW NORDIC

Minimalistyczny styl skandynawski wprawdzie nie jest nowością, ale dzięki ogromnej popularności duńskiego hygge zmienia nieco swoje oblicze. W jego nowej odsłonie na znaczeniu zyskują przytulność, funkcjonalność, równowaga i spokój ducha. Równie ważne jest także wykorzystanie naturalnych surowców i staranny dobór wszystkich elementów, które znajdą się w naszym wnętrzu. Dlaczego jest to tak istotne? Bo podążając za hygge, powinniśmy skupić się przede wszystkim na dobrym samopoczuciu w naszych czterech ścianach.

Trudno o bardziej naturalne rozwiązanie, niż drewno – dlatego jasna podłoga drewniana zagra w tym przypadku pierwsze skrzypce. To ona wpłynie na finalny efekt aranżacji  i stworzy przestronne, ale i przytulne wnętrze.

SCANDI-BOHO

Pozostajemy przy stylu skandynawskim, ale tym razem robimy ukłon w stronę tych, którym wydaje się on zbyt surowy i minimalistyczny. Nurt Scandi-Boho wprowadza do niego trochę więcej życia w postaci wzorzystych dywanów, wyrazistych dodatków i intensywnie zielonych roślin. Jednocześnie podstawę wciąż stworzą białe ściany oraz drewniane elementy, dzięki czemu wnętrza w tym stylu nadal cechować będzie naturalny, schludny wygląd.

W dalszym ciągu stawiamy też na drewnianą podłogę, chociaż w obliczu nietuzinkowych dywanów i etnicznych elementów wystroju jej tekstura i sposób ułożenia mogą tracić nieco na znaczeniu. Alternatywą dla tych ozdób jest jednak podłoga ułożona w jodełkę, która  w nadchodzącym roku cieszyć będzie się szczególną popularnością. Ale o tym za moment.

EKLEKTYZM

Pora na odejście od spokojnego, stonowanego wnętrza w stylu skandynawskim. Domeną eklektyzmu od zawsze były przepych i elegancja, ale w nadchodzącym roku znajdą one odzwierciedlenie przede wszystkim w złotych lub miedzianych akcentach i welurowych obiciach. Pomimo błyszczących i drogocennych dodatków, będziemy mieć do czynienia z luksusem w nieco subtelniejszym wydaniu. Wszystko za sprawą pastelowych barw, które zgodnie z nadchodzącym trendem grać w naszym wnętrzu powinny pierwsze skrzypce.

Pozostaniemy także przy drewnianych podłogach – jednak dzięki towarzyszącej temu stylowi różnorodności, wybór koloru i tekstury jest w zasadzie nieograniczony i zależeć będzie od projektu naszego wnętrza.

DREWNIANE PODŁOGI WCIĄŻ W MODZIE

Choć nie pożegnamy się z minimalizmem, pastelowymi barwami i naturalnymi elementami – wraz z nadchodzącym rokiem trendy w aranżacji wnętrz ulegną pewnej metamorfozie. Pomimo tych zmian, podłogi drewniane wciąż cieszyć będą się ogromnym powodzeniem. I nic dziwnego – duży wybór gatunków, kolorów i tekstur pozwala na stworzenie wyjątkowej podłogi, która dopasowana będzie do konkretnego stylu wnętrza. Co ciekawe, za najmodniejsze rozwiązanie uznawać będziemy jodełkę francuską, a także odejście od egzotycznych gatunków drewna na rzecz rodzimych. Jedno jest pewne – chociaż trendy się zmieniają, drewniane podłogi wciąż pozostaną ponadczasowe.

bottom of page