top of page

NATURALNY WYBÓR – ZALETY PODŁÓG DREWNIANYCH

Popularny styl skandynawski sprawił, że w naszych domach pojawia się coraz więcej naturalnych elementów – i bardzo słusznie! Surowe, minimalistyczne wnętrza powoli ulegają ociepleniu za sprawą postarzanego drewna oraz starannie dobranych tkanin i dodatków. Wprawdzie o nadchodzących trendach wspomnimy przy innej okazji, ale już teraz zdradzimy sekret – drewniane podłogi nie wyjdą z mody. Dlaczego?


ZALETY PODŁÓG DREWNIANYCH

– Dobrej jakości drewno utrzymuje się w świetnym stanie przez lata (szczególnie, jeśli dobrze je pielęgnujemy, o czym pisaliśmy tutaj). W przeciwieństwie do innych rodzajów podłóg, upływ czasu może jedynie dodać drewnianej posadzce uroku. Szczególnie, jeśli wybierzemy podłogę postarzaną.

– Podłogi drewniane są łatwe do czyszczenia, szczególnie jeśli porównamy je z wykładziną. Deski olejowoskowane nie absorbują także kurzu, nie alergizują i nie elektryzują się, co często bywa istotne jeśli posiadamy w domu dzieci, a także zwierzaki.

Wybór desek warstwowych pozwala także na montaż ogrzewania podłogowego, które przez wielu uważane jest na najefektywniejsze (i jakże przyjemne!).

– Jeśli jakimś cudem pojawią się poważne uszkodzenia, czy ubytki – często można naprawić je dodatkową warstwą olejowosku, czy wymianą pojedynczych desek. Nie musimy zatem zrywać i wymieniać całego parkietu lub wykładziny. Nie wspominając już o tym, że nasza stara podłoga nie trafi od razu do kosza, gdzie rozkładać będzie się latami – deski to bardzo naturalne, wręcz ekologiczne rozwiązanie, które często możemy wykorzystać też w inny sposób niż w postaci naszej podłogi.

– Może zabrzmi to zabawnie, ale drewniane podłogi po prostu mają to „coś”. I owe coś nie zmienia się już od lat. Drewno nie wychodzi z mody, bo można je łatwo dostosować do swojego wnętrza. Szczególnie, że podłogi drewniane przestały być drogim, nieosiągalnym dla wielu marzeniem – dzięki wielu dostępnym kolekcjom, wzorom i kolorom, wybrać je do swojego wnętrza może każdy.


Te zalety podłóg drewnianych znamy doskonale, bo skradły nasze serca już wiele lat temu. Czym natomiast wyróżniają się podłogi Antique Oak na tle innych producentów drewnianych posadzek?

Nasze deski chyba rzeczywiście mają duszę. Ich faktura modyfikowana jest przy użyciu klasycznych narzędzi stolarskich – strugu, dłuta, zdzieraków – tak by osiągnąć zamierzony efekt. Różnorodne usłojenie, występujące naturalne sęki i pęknięcia w zasadzie „kierują” naszą codzienną pracą i wskazują nam sposób, w jaki powinniśmy zmieniać strukturę desek – czyli co powinniśmy podkreślić, gdzie użyć struga mocniej, gdzie lżej… Jednak pomimo wyraźnej struktury, powstałe deski podłogowe są gładkie i miłe w dotyku.

Każdej poświęcamy wiele uwagi i pracy, bo wszystkie stylizowane są indywidualnie, ręcznie. Choć przez to każda deska jest inna i wyjątkowa, sprawujemy nad nimi wszystkimi pieczę, by mieć kontrolę nad powstałą w ramach konkretnego zamówienia podłogą. Co więcej, swoje podłogi tworzymy z surowca o wysokich parametrach technicznych i właściwej wilgotności, dlatego są bardzo dobrej jakości.

Choć bazujemy na kilku stworzonych przez nas kolekcjach, które różnią się stopniem postarzania powierzchni, wybór koloru jest w zasadzie nieograniczony. Podłogi barwimy autorskimi, przygotowanymi przez nas barwnikami. Często używamy naturalnych rozwiązań, przez co powstałe kolory posiadają głębię, są różnorodne w obrębie tej samej tonacji. Niejednokrotnie wykorzystujemy technikę laserunku, zmieniając nasycenie zastosowanych już barw, dzięki czemu uzyskujemy miejscowy efekt głębi. Jest to technika czasochłonna – ale dla efektu finalnego zdecydowanie warto!


Całość zabezpieczamy ręcznie twardym olejowoskiem, dzięki któremu podłoga pozostaje w świetnym stanie przez wiele lat. Nasze doświadczenie jedynie to potwierdza – w związku z tak czasochłonną, ręczną pracą mamy całkowitą kontrolę nad naszymi podłogami i udzielamy na nie dożywotniej gwarancji.

bottom of page