top of page

Ile kosztuje podłoga drewniana — ceny

Wybór materiału na podłogi to jedna z najtrudniejszych i najważniejszych decyzji. Na rynku mamy ogrom propozycji: Deska podłogowa lita czy warstwowa, jodełki, parkiety... Podłogi drewniane gładkie, szczotkowane, postarzane, rzeźbione, w połysku, matowe.… Wybór jest niełatwy.

Przed zakupem dobrze jest doprecyzować swoje preferencje, inaczej zginiemy w gąszczu ofert. A z kolei jeśli już wiemy, co nas interesuje — pora sprawdzić, jakie są ceny podłóg drewnianych.

Podłoga ręcznie postarzana z pracowni Antique Oak.

Ile kosztują podłogi drewniane i co wpływa na ich ceny?

Analizując ceny podłóg z drewna, należy mieć na uwadze, że na ostateczny koszt podłóg drewnianych wpływa wiele czynników oraz parametrów. Oto najważniejsze z nich, które kształtują ceny podłóg drewnianych:

 • Gatunek drewna. Istnieje wiele gatunków drewna stosowanych do podłóg. Każdy z tych gatunków ma swoje własne cechy, a ceny mogą się różnić w zależności od dostępności danego drewna.

 • Jakość drewna. Wyższa jakość drewna, tak jak wykończenie i trwałość, może wpływać na cenę podłogi. Na przykład, drewno o jednolitej strukturze i niewielu wadach będzie z reguły droższe.

 • Szerokość i grubość deski podłogowej. Podłogi drewniane są dostępne w różnych grubościach i szerokościach. Deski o większych wymiarach mogą być droższe ze względu na większe zużycie drewna i potrzebę bardziej precyzyjnej obróbki.

 • Rodzaj drewnianej podłogi. Ceny parkietu będą różnić się od cen deski podłogowej litej czy warstwowej

 • Wykończenie podłogi. Rodzaj wykończenia powierzchni podłogi, takie jak lakiery, oleje czy woski, może wpływać na cenę. Niektóre wykończenia np. wyszukany kolor drewnianej podłogi, są bardziej czasochłonne inne mniej, co również wpływa na cenę podłogi drewnianej.

 • Dodatkowe efekty i wzory. Jeśli interesuje nas podłoga z dodatkowymi efektami, takimi jak rzeźbienie, spękania czy unikalne wzory, to może to wpłynąć na cenę, ponieważ tego rodzaju prace są bardziej pracochłonne.

W przeciwieństwie do gładko wykończonych i prawdopodobnie bardziej przystępnych cenowo podłóg, ręczne, niejednolite i niepowtarzalne wykończenie powierzchni podłóg Antique Oak wyróżnia naszą podłogę na tle innych producentów podłóg drewnianych.

Wyjątkowa podłoga drewniana z pracowni Antique Oak.

Nie jest tajemnicą, że podłogi ręcznie postarzane są zazwyczaj droższe niż standardowe podłogi drewniane, właśnie ze względu na czasochłonny proces ich wykonania.

W manufakturze Anitque Oak każdą deskę Waszej podłogi stylizujemy pojedynczo. Nie ma u nas taśm produkcyjnych, wielkich maszyn, hal ze sprzętami. Deska po desce trafia na nasz stół rzeźbiarski, a po wykonaniu faktury wprost do barwiarni. Tu również proces barwienia wykonujemy ręcznie, dokładnie, precyzyjnie.

Z racji wyglądu naszych podłóg postanowiliśmy zrobić przegląd rynku w poszukiwaniu podłóg stylizowanych — takich, na których powierzchni “coś” się dzieje:) Zdajemy sobie sprawę, że to “coś”, ten stylizowany wygląd, to cecha, którą niektórzy klienci kochają, a inni nienawidzą. My oczywiście kochamy całym sercem!

Jak kształtują się zatem koszty podłogi drewnianej "z charakterem"?

W wyniku sprawdzenia kilkudziesięciu stron sprzedawców podłóg powstało takie zestawienie (podane ceny netto):

 • HARO od 500-800 zł/m2

 • CHAPEL PARKET od 320-600 zł/m2

 • DINESEN ok. 800 zł/m2

 • JAWOR PARKIET ok. 500-600 zł/m2

 • LISTONE GIORDANO od 550-1300 zł/m2

 • FOGLIE D’ORO od 550-1000 zł/m2

 • KAHRS od 500-600 zł/m2

 • STARE DREWNO od 450- 1600 zł/m2

 • WICANDERS od 280-380 zł/m2

 • TARKETT od 300-700 zł/m2

 • TED TODD od 400-550 zł/m2

 • MAFI od 450-800 zł/m2

W ogromnej większości są to podłogi fabryczne, wykonywane maszynowo z dodatkowymi elementami ręcznej obróbki.

Tabela z zestawieniem cen podłóg drewnianych.

Ile kosztuje podłoga drewniana z manufaktury Antique Oak?

Podłogi Antique Oak to stylowe podłogi drewniane, rzemieślnicze o charakterystycznym wyglądzie. Poprzez użycie ręcznych, stolarskich narzędzi jesteśmy w stanie podkreślić naturalne zużycie i strukturę drewna, ukazać piękno nierówności i sęków. Stylizowana podłoga drewniana prezentuje się efektownie i robi wrażenie niezwykle autentycznej.

Sposób wykończenia powierzchni desek można dobrać indywidualnie, dlatego ceny naszych podłóg różnią się w zależności od wyboru kolekcji:

Najmniej stylizowana wersja, czyli kolekcja COUNTRY, kosztuje 330 zł/m2. Z kolei kolekcja, która jest najbardziej pracochłonna i wymaga najwięcej czasu, to kolekcja ANTIQUE. Koszt podłogi drewnianej w tym wzorze to 550 zł.

Podane ceny są orientacyjne, w ogromnej mierze zależą od ilości zamawianych metrów. Jeśli chcesz uzyskać spersonalizowaną ofertę, skorzystaj z formularza wyceny →

Wybierz najlepszą podłogę drewnianą do swojego wnętrza

Dziś wymagający nabywcy mogą nie tylko wybrać historyczny, stylizowany wygląd, ale także cieszyć się różnorodnymi praktycznymi i stylowymi wykończeniami. Sztuka ręcznie stylizowanych podłóg nigdy nie była tak elegancka i bogata zarówno pod względem estetyki, jak i łatwości konserwacji.

Nasi klienci, którzy wybierają ręcznie postarzane podłogi drewniane, poszukują surowego, niepowtarzalnego wyglądu. Podłogi ręcznie postarzane dodają wartości i wyjątkowości do wnętrza. Często są traktowane jako element dekoracyjny.

Comentarios


bottom of page