top of page

Salon z drewnianą podłogą — inspiracje

Podłogi z drewna są klasycznym wyborem do każdego pomieszczenia w domu, ale szczególnie dobrze sprawdzają się właśnie w salonach. Są ponadczasowe i piękne.

Podłogi drewniane lite lub warstwowe są popularnym wyborem do salonów dzięki swojej uniwersalności w kwestii aranżacji zarówno eleganckiego, jak i bardziej swobodnego wystroju wnętrz.

Plusem wyboru podłóg drewnianych jest również to, że zwiększają one wartość domu i przy odpowiedniej pielęgnacji mogą przetrwać wiele lat.

Drewniana podłoga Antique Oak w projekcie Ani Masłowskiej.
Drewniana podłoga Antique Oak w projekcie Ani Masłowskiej

Drewno to materiał szlachetny, kojarzący się z najwyższą jakością, a odpowiednio dobrana podłoga wyeksponuje piękno tego wnętrza. Często salon jest też największym pomieszczeniem w domu, co otwiera szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. Można rozważyć szersze deski lub wykazać się większą kreatywnością, stosując bardziej skomplikowane wzory lub kasetony.

Rynek podłóg drewnianych oferuje wiele rodzajów, wzorów i odcieni, umożliwiając znalezienie idealnej podłogi. Podłoga sama w sobie powinna być dekoracją i nadawać charakter pomieszczeniu.

A jaki kolor drewnianej podłogi wybrać?

Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzisz swój dom, podłoga drewniana w salonie stanowić będzie piękne uzupełnienie każdej aranżacji.

Drewniana podłoga Antique Oak w salonie.

Salon z jasną drewnianą podłogą

Najbardziej uniwersalnym wyborem będzie podłoga z jasnego drewna (naturalne kolory dębu, delikatne odcienie brązów, biele, szarości). Dzięki jasnej podłodze wnętrze będzie wydawało się większe.

Jasna drewniana podłoga w salonie wprowadza do wnętrza ciepło, tworzy przytulny klimat i optycznie je powiększa. Taka podłoga jest idealną bazą do dalszej aranżacji.

Możemy ustawiać meble w rozmaitych kolorach i wykończeniach powierzchni. Możemy w ten sam sposób dobierać tkaniny. Jednym zdaniem, jasna podłoga w salonie pasuje do wszystkiego.

Drewniana podłoga Antique Oak w salonie, projekt SHOKO design.
Drewniana podłoga Antique Oak w salonie — projekt SHOKO design

Salon z ciemną drewnianą podłogą

Nie dyskredytujmy jednocześnie ciemnych podłóg. Co prawda istnieje przekonanie, że ciemne podłogi zmniejszają optycznie wnętrze — jednak nie powinniśmy się tego obawiać, aranżując swój salon.

Salon z ciemną podłogą to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie klasyczny i elegancki styl. To właśnie ciemne podłogi nadają wnętrzu zdecydowanego, mocnego charakteru i wyrazistości.

Ciemna podłoga Antique Oak w salonie, projekt La Folie Studio.
Ciemna podłoga Antique Oak w salonie, projekt La Folie Studio

Ciemne drewno lubi towarzystwo szlachetnych dodatków, dlatego ciemna podłoga idealnie pasuje do wnętrz industrialnych czy loftowych. Ciemna podłoga świetnie komponuje się też z betonem, metalem czy szkłem.

Ciemna podłoga w salonie od Antique Oak.

Uniwersalność drewnianej podłogi i ogromna liczba dostępnych wzorów drewnianych desek daje duże możliwości aranżacyjne.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj podłogi wybierzesz do salonu, pamiętaj o swoich potrzebach, upodobaniach i swoim stylu życia.

A jeśli nadal nie możesz się zdecydować i szukasz rozwiązania dla siebie skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy w podjęciu właściwej decyzji.

Comments


bottom of page