top of page

Zwierzęta a drewniana podłoga w domu

Posiadanie drewnianej podłogi często utożsamia się z wieloma wyrzeczeniami – brakiem ogrzewania podłogowego, niełatwą pielęgnacją i dużym wyzwaniem, jeśli posiadamy zwierzaki. Na szczęście nie jest to do końca prawdą.

O ile wątpliwości na temat ogrzewania podłogowego i pielęgnacji drewnianych podłóg rozwiewamy w innych artykułach, tak przyszła pora na to, by rozstrzygnąć dylemat: drewniana podłoga w domu, czy zwierzęta?

Pies na drewnianej podłodze Antique Oak.

Jaką podłogę wybrać, gdy posiadamy zwierzęta?

Wybierając podłogę dla psa czy kota, warto wziąć pod uwagę właściwości desek oraz ich wytrzymałość. Najlepiej sprawdzi się solidne, trwałe drewno — na przykład dąb lub jesion.

W dodatku im bardziej nierówna powierzchnia, tym lepiej. Dlatego też wielbiciele postarzanych podłóg olejowoskowanych mogą spać spokojnie, bo ślady zwierzęcych pazurów nie będą widoczne. Wręcz przeciwnie — mogą dodać deskom uroku.

Olejowosk jest bardzo naturalnym środkiem zabezpieczającym, który wpływa na trwałość desek podłogowych. Takie podłogi są bardziej odporne na zmiany warunków w pomieszczeniu, przy czym nie absorbują kurzu i nie alergizują. Są także stosunkowo łatwe w utrzymaniu, dlatego są częstym wyborem wśród posiadaczy zwierząt.

Drewniana podłoga Antique Oak przyjazna zwierzętom.

Podłoga dla psa i kota — codzienna pielęgnacja

Poza świadomym podjęciem decyzji na temat tego, jaką podłogę wybrać, należy pamiętać o jej pielęgnacji drewnianej podłogi. W towarzystwie zwierzaków drewniana podłoga wymaga nieco więcej uwagi. Utrzymuj ją w czystości, ale sprzątaj z głową, unikając ociekających wodą mopów. Zadbaj także o pazury zwierząt, by zmniejszyć ryzyko pojawienia się po nich śladów na podłodze.

Możesz także rozważyć przykrycie dywanem lub chodnikiem „miejsc strategicznych”. Wprawdzie położenie wykładziny w całym pomieszczeniu nie jest najlepszym (ani pożądanym) rozwiązaniem, ale dodatkowe zabezpieczenie miejsc, w których szczególnie lubią przebywać zwierzęta, może pomóc w utrzymaniu drewnianej podłogi w dobrym stanie.

Kot na drewnianej podłodze z pracowni Antique Oak.

Zwierzęta a drewniana podłoga w domu — to możliwe!

Choć posiadanie zwierząt może sprawić nieco więcej kłopotów, wcale nie musi przekreślić marzenia o drewnianej podłodze w domu.

Jeśli jesteś posiadaczem czworonoga i zastanawiasz się, jaką podłogę wybrać – sprawdź kolekcję drewnianych podłóg olejowoskowanych Antique Oak. Jako wielbiciele zwierzaków i unikalnych, ręcznie postarzanych powierzchni, jesteśmy w stanie stworzyć idealną podłogę dla psa lub kota.

Comments


bottom of page