top of page

Drewniana podłoga a aranżacja przedpokoju

Jako fani drewnianych podłóg, na naszym blogu często obalamy mity dotyczące ich wykorzystania w różnych pomieszczeniach — takich jak kuchnie, czy łazienki. Choć podłoga w przedpokoju jest znacznie mniej narażona na uszkodzenia i kontakt z wodą (chyba, że mówimy o zimie, która zmusza nas do większej dbałości o drewniane podłogi), drewno nie zawsze jest oczywistym wyborem w przypadku aranżacji przedpokoju. Czy słusznie?

Podłoga drewniana z pracowni Antique Oak w przedpokoju.

Aranżacja przedpokoju

Wielu właścicielom mieszkań i domów zależy na tym, by móc zaimponować swoim gościom zaraz po otwarciu drzwi wejściowych. Przedpokój ma tutaj wówczas kluczowe znaczenie. Nie zawsze jednak mamy możliwość aranżacji przedpokoju tak, jakbyśmy tego chcieli.

Problem pojawia się przede wszystkim wtedy, gdy do dyspozycji mamy niewielki, stosunkowo ciemny przedpokój. Wszelkie inspiracje są wówczas bardzo pożądane.

Drewno w przedpokoju.

Na co więc zwrócić uwagę podczas aranżacji przedpokoju? Przede wszystkim na jego wielkość. Od tego będzie zależał wybór mebli i oświetlenia.

Pamiętajmy, że przedpokój powinien być funkcjonalny i zapewniać komfortowe wejście do domu, a nie jedynie robić wrażenie na naszych gościach. Znajdźmy miejsce na szafę lub wieszak, parasole, buty.

Jeśli nasz przedpokój faktycznie jest niewielki, wprowadźmy do niego jak najwięcej bieli. Jasne ściany, podłogi i dodatki wyposażenia wnętrz optycznie powiększają pomieszczenie, choć mogą być trudne do utrzymania w czystości — szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Drewniane dodatki w przedpokoju.

Przedpokój — drewniane inspiracje

Mówi się, że w przedpokoju najlepiej sprawdzają się płytki, szczególnie te z gresu. Niemniej, bez przeszkód może się w nim znaleźć także drewniana podłoga, o ile wybierzemy wytrzymały rodzaj drewna (polecane są przede wszystkim olejowoskowane deski dębowe lub te wykonane z egzotycznych gatunków).

Drewniana podłoga w przedpokoju wymaga szczególnej uwagi jedynie zimą, gdy do domu możemy wnosić na butach sól, śnieg i piasek. Problem ten można jednak rozwiązać dzięki chłonnym wycieraczkom lub matom ochronnym — zarówno przed drzwiami, jak i po wejściu do domu czy mieszkania. Niezależnie od pory roku pamiętajmy także o tym, że każdą kroplę wody należy od razu zetrzeć.

Wykorzystanie drewna w aranżacji przedpokoju.

Drewno w przedpokoju nie musi ograniczać się jedynie do podłogi. Równie dobrze sprawdzą się rozmaite dodatki, takie jak ramy do luster, wieszaki i meble do przedpokoju. Aranżacja przedpokoju często nie jest dla nas priorytetem – a to błąd!

Wnętrze naszego domu może imponować już od otwarcia drzwi wejściowych. Warto zatem zadbać o to, by przedpokój stał się godną wizytówką naszego mieszkania. Skonsultuj się ze specjalistą, jeśli marzy Ci się drewniana podłoga w przedpokoju.

Comments


bottom of page